Szkolenie trenerskie

Dnia 26 kwietnia 2024 roku, w Hotelu Mercure Centrum w Warszawie, odbyło się ważne szkolenie trenerskie pod tytułem „Rynek pracy dostępny dla wszystkich”.

Organizowane było ono w ramach programu kompleksowego wsparcia rodzin „Za życiem” na lata 2022 – 2026, w działaniu 5.4. Tranzycja na rynek pracy pn. „Szkolenie przygotowujące specjalistów z zakresu doradztwa zawodowego do pracy i na rzecz osób z niepełnosprawnościami w latach 2023 – 2025”.

Na spotkaniu tym wzięło udział 30 trenerów z różnych regionów Polski. Ich obecność była kluczowa dla
osiągnięcia głównego celu szkolenia, którym było przygotowanie specjalistów z zakresu doradztwa zawodowego i branżowego do przeprowadzenia szkoleń dla 1000 nauczycieli z całego kraju. Szczególny nacisk położono na tematykę długofalowej tranzycji na rynek pracy. W trakcie szkolenia omówiono następujące zagadnienia:

1. Analiza aktualnej sytuacji na rynku pracy w Polsce.
  2. Identyfikacja wyzwań związanych z dostępnością rynku pracy dla osób ze zróżnicowanymi potrzebami.
  3. Metody efektywnego szkolenia nauczycieli z zakresu długofalowej tranzycji na rynek pracy.
  4. Narzędzia i materiały edukacyjne wspierające proces szkoleniowy.

Prowadzący szkolenie zaprezentowali praktyczne przykłady, case studies oraz metodykę pracy, która ma umożliwić trenerom skuteczne przekazywanie wiedzy nauczycielom z różnych etapów edukacyjnych. Reakcje uczestników były bardzo pozytywne. Wyrazili oni swoje zadowolenie z przebiegu szkolenia oraz przydatności omawianych zagadnień. Możemy więc śmiało stwierdzić, że szkolenie przebiegło pomyślnie, przyczyniając się do wzbogacenia wiedzy i umiejętności uczestników, co zaowocuje lepszą jakością przyszłych szkoleń dla nauczycieli z całego kraju.